انتخاب رشته

انتخاب رشته

انتخاب رشته کنکور کاری کاملا تخصصی است که سرنوشت شما را تعیین می کند. از این رو این موضوع دارای ظرایف و نکات بسیار زیادی است که قصد داریم در این مطلب و مطالب آتی به این موارد اشاره کنیم تا شما عزیزان بتوانید آگاهانه به این موضوع بپردازید :

✳✳نکاتی طلایی در انتخاب رشته کنکور – بخش اول

۱- قبل از انتخاب رشته با خانواده و مشاوران آگاه مشورت کنید.
۲- در انتخاب رشته با توجه به استعداد، توانایی، علاقه و شناخت خود، خودتان تصمیم آگاهانه بگیرید، زیرا ممکن است تغییر یا انتقال رشته برای شما مقدور نباشد.
3- براساس نمره و رتبه خود انتخاب رشته نمایید زیرا انتظار بالای شما ممکن است باعث از دست دادن موقعیت های دیگر باشد که در آینده به راحتی نتوانید بدست آورید.
4- هرگز به انتخاب رشته کامپیوتری اکتفا نکنید زیرا کامپیوتر نمی تواند استعداد، علاقه و شخصیت شما را در نظر بگیرد. اما می توانید از انتخاب رشته کامپیوتری به عنوان راهنما کمک بگیرید.
5- طوری انتخاب رشته کنید که رشته اول بر دوم، دوم بر سوم، و سوم بر چهارم و … بر دیگری برتری داشته باشد.
6- انتخاب اول با انتخاب آخر از نظر اولویت نمره تفاوتی ندارد، سعی کنید اولویت شما بر اساس استعداد و علاقمندی تان، رشته و دانشگاهی که انتخاب می کنید، باشد.
7- امکان ادامه تحصیل در بعضی از رشته ها مقدور نیست یا به سختی ممکن است؛ در انتخاب اینگونه رشته ها دقت کنید.
8- در صورتی که مجاز به انتخاب رشته در هر یک از رشته های دانشگاه پیام نور یا غیرانتفاعی هستید، رشته های این دانشگاه را انتخاب کنید


نوشته های پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید